Cera naczynkowa - kilka podstawowych informacji

20:31 9 Comments

Rozszerzone naczynka pojawiają się zazwyczaj w okolicach 30. roku życia. Problem ten występuje zwłaszcza u osób z bardzo jasna karnacją i delikatną skórą. Cera naczynkowa może być również wynikiem zaburzeń hormonalnych, złego krążenia, czy nadciśnienia. Niechciane rumieńce pojawiają się po wypiciu gorącego napoju, alkoholu, pod wpływem emocji, czy też związane są ze zmianą temperatury otoczenia. Rumień potrafi utrzymywać się przez dłuższe i krótsze okresy czasu, w zaawansowanym stadium ma charakter przewlekły, objawia się w postaci widocznej siateczki rozszerzonych naczynek, zwanych teleangiktazjami, lub - po prostu - pajączkami.

Kosmetyki dla cery naczynkowej powinny być łagodne i raczej bezzapachowe, ukierunkowane na walkę z problemem poprzez zawartość substancji redukujących zaczerwienienia. Z mile widzianych składników warto wymienić arnikę, witaminy K i C, miłorząb japoński. Niewskazane jest stosowanie kremów z retinolem, kwasów, czy peelingów mechanicznych. Przy tym wszystkim należy oczywiście pamiętać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek, powinny unikać opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium.

Warto wypróbować.:
1. IsisPharma, Ruboril (Krem do skóry ze skłonnością do rumienia i z rozszerzonymi naczynkami)
2.  Ziaja Med, Kuracja Naczynkowa, Krem uszczelniający naczynka krwionośne na noc
3. Farmona, Dermacos Anti Redness, Krem ochronno-łagodzący SPF15 


W kwestii makijażu warto skupić się na maskowaniu naczynek - najlepiej sprawdzi się tu zielony korektor, który ze względu na swój kolor świetnie zneutralizuje zaczerwienia. Można też używać zielonkawej bazy pod podkład. W przypadku podkładu  należy w miarę możliwości skłaniać się ku żółtawej tonacji (róż dodatkowo wyeksponuje rumień).

W walce z naczynkami wsparciem okazać się mogą również zabiegi u kosmetyczki, czy u dermatologa. Trzeba tu wspomnieć o sonoforezie, podczas której przy pomocy fal  ultradźwiękowych wprowadza się w skórę substancje czynne, termolizie, czyli zamykaniu naczynek przy pomocy prądu, i wreszcie o zabiegu laserowym, przeprowadzanym przez lekarza..Ceny za poszczególne zabiegi (oraz wymagana ich ilość) wahają się oczywiście w zależności od liczby zmian skórnych.

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

9 komentarze: