Piątka na piątek - przegląd płynów micelarnych


Bourjois, Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu - bardzo fajny produkt - dobrze zmywa, jest bezzapachowy, ma całkiem przystępną cenę. Jedynym minusem jest opakowanie, które ani nie zachwyca wyglądem, ani nie jest zbyt praktycznie - często wylewa się zbyt dużo produktu. W przypadku skóry bardzo wrażliwej trzeba uważać - może ją dodatkowo podrażnić.


L`Oreal, Ideal Soft, Oczyszczający płyn miceralny do cery suchej i wrażliwej - świetnie zmywa, nie podrażnia, ma przyzwoitą cenę w stosunku do objętości. Niestety jest mało wydajny, oraz - mimo zapewnień producenta - posiada zapach, który nie wszystkim może przypaść do gustu.


Garnier Skin Naturals, Płyn micelarny 3 w 1 - objawienie ostatnich miesięcy ;) Mój obecny ulubieniec - wydajny, dobrze zmywający makijaż. Nie podrażnia, nie szczypie w oczy, nie pozostawia żadnej nieprzyjemnej warstwy na skórze. Zdecydowanie warto się na niego skusić, zwł. że jest niedrogi, a dodatkowo często można go dostać w cenie promocyjnej w Rossmanie i innych drogeriach.


Bioderma, Sensibio H2O - płyn-legenda. Dla wielu osób święty Graal w dziedzinie oczyszczania, niestety według mnie trochę zbyt drogi...


Vichy, Purete Thermale, Płyn micelarny 3 w 1 - kolejny świetny i często wychwalany micel, niestety w dość wysokiej cenie. Na plus jest tu jednak wydajność, co niejako niweluje problem ceny. Produkt jest dość delikatny, myślę że powinien sprawdzić się u wrażliwców oraz osób noszących szkła kontaktowe.

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

2 komentarze: