4 dziwne składniki kosmetyczne

19:50 0 Comments

Śluz ślimaka

Pomaga w przypadku blizn, zmarszczek, wyprysków i plam pigmentacyjnych. Wzmacnia procesy gojenia i regeneracji skóry. Brzmi obrzydliwie, ale ponoć  naprawdę działa.Łożysko (zarówno zwierzęce, jak i ludzkie)

Bogate w składniki odżywcze, pomaga w przypadku suchej, podrażnionej skóry, pierwszych oznak starzenia. Stosowane również w odżywkach do włosów.

Na szczęście w kosmetyce zastosowanie znalazły też roślinne odpowiedniki łożysk, kryjące się pod nazwą phyto-placenta ("wersja podstawowa" w składach występuje jako placental protein).

Sądząc po opakowaniu, w produkcji tego kremu pomogły owieczki...

Kobiece mleko

Pełne witamin oraz składników odżywczych świetnie sprawdza się w przypadku wyprysków, suchej skóry oraz niwelowania pierwszych oznak starzenia. Podczas poszukiwań internetowych, co prawda nie znalazłam żadnego kosmetyku z tym składnikiem (zazwyczaj pojawia się jednak mleko odzwierzęce), jednak przepisów na maseczki, lotiony, kremy DIY z udziałem ludzkiego mleka nie brakuje...

Przepis na breast milk lotion znajdziecie m.in. TU

Odchody słowika

Ze względu na wysoką zawartość uryny zmiękczają skórę, doskonale radzą sobie ze skórą szorstką i zniszczoną. Pozytywnie oddziałują też na przebarwienia - w końcu używane były przez gejsze, posiadające wyjątkowo jasną i delikatną cerę... ;) Japońska nazwa tego składnika to uguisu no fun, w języku angielskim funkcjonują nazwy geisha facial oraz bird poop facial.

Beauty Culture Uguisu No Fun Mask

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

0 komentarze: