Z kosmetyczki niemowlaka, czyli dwa świetne produkty nie tylko dla dzieci ;)


O tym, że kosmetyki dla dzieci potrafią dobrze sprawdzać się także u dorosłych, chyba nie trzeba nikomu mówić ;) Dziś chciałabym Wam przedstawić moich dwóch "dziecięcych faworytów", tanich, łatwodostępnych i bardzo przydatnych w okresie letnim.


Oba produkty pochodza z Rossmanna, z linii Babydream. Cena pudru to 5,99 zł za 100 gram, cena oliwki pielęgnacyjnej to z kolei 6,99 zł za 250 ml.


Zacznijmy od pudru. Jego opakowanie jest dość wygodne, ma przekręcaną zatyczkę, która odsłania dziurki dozujące produkt. Puder Babydream jest naprawdę wielofunkcyjny. Po pierwsze, w sytuacjach kryzysowych może nam zastąpić suchy szampon, czy nawet puder matujący do twarzy. Po drugie, jest świetny w łagodzeniu podrażnień po depilacji. Zmniejsza zaczerwienie i uspokaja skórę.


W okresie letnim używam go jednak najczęściej na te partie ciała, które się po prostu mocniej pocą, a zarazem mają tendencję do otarć... Jest idealny do stosowania na stopy, ale też na wewnetrzną stronę ud, króre potrafią zrobić nam psikusa, gdy założymy sukienkę i wybierzemy się na spacer przy temperaturze w okolicach 30 stopni ;) Jeśli macie problem z obcierającymi się udami, to warto się tym produktem zainteresować, bo naprawdę świetnie wchłania wilgoć, oraz pozostawia bardzo przyjemną w dotyku skórę. Co ważne, ma też naprawdę dobry skład.


Drugim, genialnym produktem z linii Babydream jest oliwka pielęgnacyjna. Podobnie jak puder, ma świetny skład, dzięki czemu nadaje się m.in. do olejowania włosów.


Przede wszystkim jednak sprawdza się u mnie jako produkt nawilżający skórę całego ciala, gdy np. przesadzę z opalaniem, czy słoną woda. Koi, dobrze nawilża, całkiem szybko się wchłania. Jest też dobrą bazą do tworzenia domowych peelingów ;) Jej jedyny minus to opakowanie, produkt za łatwo się z niego wylewa, zdecydowanie wolałabym, gdyby producent zaopatrzył ją w wygodną pompkę.


I to by było tyle na dziś ;) Dajcie znać, czy też zdarza się Wam używać kosmetyków przeznaczonych dla maluszków :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

12 komentarze: