Pastele, ombre i efekt syrenki, czyli paznokciowe szaleństwo ;)

Jak niektórzy już wiedzą, postanowiłam ostatnio zacząć przygodę z żelowymi paznokciami. Dziś przychodzę do Was pochwalić się pierwszymi efektami :)


Zacznijmy może od kilku słów o samym przedłużaniu paznokci żelem. Po pierwsze, przyznam szczerze, że myślałam, iż będzie to trudniejsze ;) W porównaniu do przedłużania paznokci przy użyciu Semilac Hard, przedłużanie żelem okazało się jednak zdecydowanie łatwiejsze - zarówno podczas nakładania i budowania kształtu, jak i późniejszego opiłowywania. Pierwsze żelki co prawda okazały się małą porażką (wytrzymały na moich dłoniach całe 3 dni, po czym niemalże wszystkie na raz odpadły :D), druga próba skończyła się jednak sukcesem. Na zdjęciach widzicię tę drugą właśnie, z delikatnie uzupełnionymi ubytkami, które zresztą znów zaczynają się uwidaczniać...


Póki co, swoje pierwsze żelowe próby wykonuję przy użyciu produktów Modeny. Poza tymi, które pokazywałam Wam TUTAJ, dokupiłam jeszcze parę innych produktów (m.in. bonder, który pewnie wpłynął na fakt, że obecnie paznokcie trzymają się już 2 tydzień), z prawie wszystkich jestem zadowolona...


Jeśli chodzi o zdobienie, które dziś chciałabym Wam pokazać, to zdecydowałam się na połączenie dwóch pastelowych kolorów, które prawie idealnie odpowiadają ogłoszonym przez Pantone Color Institute kolorom roku 2016: Rose Quartz  oraz Serenity. Do tego na palcach serdecznych dodałam nieco pyłku; muszę stwierdzić, że efekt syrenki bardzo mi się podoba i żałuję, że dopiero teraz postanowiłam go na sobie wypróbować.


Do wykonania stylizacji (jeśli możemy tak to nazwać, bo wiem, że do ideału trochę tu jeszcze brakuje) użyłam:

- Modena, Żel Bonder Gruntujący
- Modena, Żel LED One Phase
- Modena, Żel UV Quick Step Color - 40 Crocus
- Semilac, Lakier hybrydowy - 058 Heather Grey
- Modena, Pyłek Brokatowy "Efekt Syrenki"
- Semilac, Top Coat do lakieru hybrydowego 


A na koniec, jeśli jeszcze jakimś cudem ich nie znacie, przedstawiam kolory roku 2016 - Rose Quartz i Serenity. Moim zdaniem - śliczne i bardzo dziewczęce :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

18 komentarze: