Na ratunek wypadającym włosom - Radical Med, Kuracja w ampułkach

W ostatnim roku dość dużym problemem stało się dla mnie wypadanie włosów. Dzięki niedoczynności tarczycy i niemałej dawce stresu, włosy szybko traciły na objętości, a ja zaczęłam szukać rozwiązania, które uzupełniałoby zdrowszą dietę i terapię hormonalną. Przetestowałam kilka droższych i kilka tańszych produktów, aż wreszcie trafiłam na Radical Med, Kurację w ampułkach przeciw wypadaniu włosów.


Ampułki wraz nakładką do dozowania produktu, otrzymujemy w kartonowym, błyszczącym opakowaniu. Zawiera ono 15 ampułek, z których każda wystarcza mi na dwa zastosowania. Całe opakowanie kosztuje ok. 25-30 zł. Producent zaleca aplikację produktu codziennie przez 4 tygodnie, a następnie co drugi dzień przez kolejne 8 tygodni.


Apmułki Radical Med są dość wygodne w stosowaniu. Nic się tu podczas aplikacji nie rozlewa, łatwo jest je rozprowadzić (dzięki załączonej nakładce). Ampułki nie podrażniły mojej skóry głowy, ale niestety lekko przyspieszyły przetłuszczanie włosów. Ich zapach określiłabym jako całkiem przyjemny, zupełnie nie irytujący.


Jeśli chodzi o działanie, to gdzieś w połowie drugiego opakowania zauważyłam poprawę stanu włosów. Przede wszystkim - zmniejszyło się ich wypadanie (choć tu pewnie też wpływ ma uregulowanie pracy tarczycy, bo stresu niestety ile było, tyle jest...), włosy wizualnie się zagęściły i zaczęły lepiej wyglądać. Przy regularnym stosowaniu odnotowałam większą ilość babyhair, niemniej nie zauważyłam jakieś znaczącej zmiany jeśli chodzi o tempo przyrostu.


Obecnie jestem w trakcie trzeciego opakowania i najprawdopodobniej po jego skończeniu na jakiś czas odstawię te ampułki, coby nadmiernie nie przyzwyczaić włosów do ich działania. Podejrzewam jednak, że jeszcze nie raz i nie dwa do nich wrócę, bowiem temat wypadających włosów staje się dla mnie aktualny dość często... Jeśli macie podobne problemy, a jeszcze nie miałyście okazji wypróbować tych ampułek - zdecydowanie polecam, choć trzeba podkreślić, że przy stosowaniu tego typu produktów potrzebna jest duża systematyczność i odrobina cierpliwości ;)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

11 komentarze: