Pielęgnacyjny hit! Plasterki Cettua

Mimo zbliżających się trzydziestych urodzin, wciąż od czasu do czasu borykam się z pojedynczymi wypryskami, które nie tylko są widoczne, ale też potrafią boleć... W związku z tym postanowiłam wypróbować samoprzylepne, transparentne plasterki Cettua, mające pomóc w walce z niedoskonałościami. Jak się sprawdziły? O tym w dalszej części wpisu ;)


Plasterki Cettya Spot Clear Patch dostępne są w perfumeriach Douglas oraz w niektórych sklepach internetowych. Opakowanie zawiera cztery saszetki, w których znajdziemy łącznie 48 plasterków, w dwóch rozmiarach. Spot Clear Patch kosztują ok. 12 zł.


Cettua Spot Clear Patch są, jak już wspomniałam, samoprzylepne. Dobrze przylegają do skóry, utrzymują się na niej całą noc, a zarazem pozwalają na dość łatwe odklejenie. Są wodoodporne, wytrzymują mycie twarzy, czy prysznic. Plasterki są przezroczyste i matowe, bardzo fajnie stapiają się ze skórą i są praktycznie  na niej niewidoczne, przy czym dodatkowo lekko kamuflują wyprysk, na który je przykleimy. W składzie zawierają olejek z drzewa herbacianego oraz kwas salicylowy.


Jeśli chodzi o działanie, mogę stwierdzić, że jest ono po prostu genialne, ale pod pewnymi warunkami ;) Po pierwsze, by zobaczyć efekt (albo raczej nie zobaczyć, o czym za chwilę) musimy je przykleić na dość długi okres czasu, tj. 8 godzin i dłużej (ja zazwyczaj przyklejam je wieczorem, a zdejmuję dopiero rano). Po drugie, plasterki najlepiej działają, gdy nałożymy je od razu, gdy wyczuwamy pierwsze zwiastuny nadchodzącej katastrofy - delikatną, lekko bolącą, zaczerwienioną wypukłość. Gdy zmiana jest już duża, nie ma co liczyć na jej cudowne zniknięcie w ciągu jednej nocy, niemniej mam wrażenie, że Spot Clear Patch przyspieszają cały proces, lekko wysuszając daną niedoskonałość.

Kto widzi plasterek? ;)

W dużym zbliżeniu... 

Muszę przyznać, że naprawdę polubiłam się z tym produktem i z całą pewnością będę do niego jeszcze nie raz wracać, choć mam nadzieję, że to opakowanie posłuży mi jak najdłużej ;) Jeśli borykacie się z problemem, jakim są wypryski i niedoskonałości cery, zdecydowanie polecam przetestowanie Cettua Spot Clear Patch, zwłaszcza, że są stosunkowo tanie i dość łatwo dostępne, jak na kosmetyki koreańskie.


Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

0 komentarze: