Mój mały hit :) MUFE Sculpting Kit

MUFE to moje zdecydowane odkrycie tego roku. Mam co prawda tylko kilka produktów tej marki, niemniej ze wszystkich jestem naprawdę zadowolona. Dziś pora na kolejną perełkę MUFE w mojej kolekcji, czyli zestaw do konturowania.


Make Up For Ever Sculpting Kit nr 1 to produkt, który który udało mi się upolować w TkMaxx, w cenie stosunkowo niskiej bo ok. 13€. Zestaw ten, przeznaczony do konturowania składa się z dwóch kompaktowych pudrów, zamkniętych w całkiem zgrabnym i solidnym plastikowym opakowaniu z dość dużym lusterkiem. Niestety (albo może i na szczęście ;)) nie został tu dołączony żaden pędzel; osobiście najczęściej używam do nakładania tego produktu miękki, syntetyczny pędzel do konturowania z Primarka.


Sculpting Kit MUFE zauroczył mnie dwoma rzeczami. Po pierwsze, oba pudry wchodzące w jego skład, są całkowicie bezdrobinkowe, pozwalają więc na uzyskanie naturalnego efektu i są wręcz idealne w codziennym makijażu. Po drugie, podobnie jak przy szminkach MUFE (o których pisałam TU i TU), jestem zauroczona trwałością. Gdyby wszystkie moje kosmetyki chciałyby trzymać się tak długo na twarzy, jak ten, byłabym po prostu w makijażowym raju ;)


W omawianym produkcie podoba mi się jeszcze fakt, że jest idealnie zmielony, odpowiednio napigmentowany (niezbyt mocno, ale i nie za słabo) i niesprawiający problemów podczas aplikacji i rozcierania. Mniej podoba mi się kolorystyka - w przypadku jaśniejszego wkładu mam wrażenie, że jest on nieco zbyt różowy, w przypadku ciemniejszego mogłabym się przyczepić do tego, że jest stosunkowo ciepły... Niemniej kolor, jaki powstaje po ich zmieszaniu jest wręcz idealnym odcieniem bronzera dla mojej karnacji - lekkiego i naturalnego, a jednak wciąż ładnie modelującego rysy twarzy.


Gdybym miała wymienić jedną wadę MUFE Sculpting Kit wskazałabym na... dostępność, a raczej jej brak. Wydaje mi się, że odcnień nr 1 został aktualnie wycofany z Sephory, ze znalezieniem tego produktu mogą być więc problemy. Jeśli jednak jakimś cudem natkniecie się na ten zestaw w TkMaxx, czy innym miejscu - łapcie go, bo jest to naprawdę dobry kosmetyk kolorowy, który powinien przypaść do gustu większości kobiet o jasnej karnacji, które cenią naturalny efekt w makijażu ;)


Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

0 komentarze: