Jak kupić szminkę - poradnik w 6 krokach

14:34 , 0 Comments

Zakupy kosmetyczne wydają się takie proste…  Wystarczy pójść do sklepu, po prostu wybrać jakiś ładny kolor i voila!
W rzeczywistości jednak mnogość produktów i reklam może skutecznie ten proces utrudnić, dając nam – zamiast zadowolenia z użytkowania fajnego kosmetyku – poczucie, że właśnie wyrzuciłyśmy pieniądze w błoto. Jak się ustrzec przed możliwymi  zakupowymi wpadkami? Wystarczy trzymać się kilku zasad :)

źródło: KLIK
1. Sprawdź czy kolor szminki pasuje do twojej urody zbliżając ją do ust. Raczej unikaj przy tym nakładania bezpośrednio na usta -  nie jest to najlepszym pomysłem ze względów higienicznych. Jeśli chcesz koniecznie wypróbować dany odcień przetrzyj starannie tester chusteczką, albo spytaj sprzedawcę, czy mógłby zdezynfekować pomadkę (z tą opcją spotkać się można m.in. w MACu).

2. Sprawdź skład – zwłaszcza jeśli często miewasz alergie dokładnie przeanalizuj zawarte w szmince substancje. Pomocna może się tu okazać TA strona. Podobno każda kobieta zjada w ciągu swojego życia od  1,8 do 6 kg produktów do ust. Jeśli uznać te dane za prawdziwe, musimy stwierdzić, że warto by szminka była nie tylko ładna, ale też zdrowa i smaczna ;)

3. Pytaj o testery oraz o ewentualną możliwość zwrotu – zwłaszcza jeśli mieszkasz w Stanach, czy innym kraju o przyjaznej konsumentom polityce reklamacji.

4. Wybierz kolor odpowiedni dla swojej karnacji. Do skóry o różowym zabarwieniu świetnie będą pasować chłodne odcienie szminek, w przypadku występowania żółtego pigmentu dobrze się sprawdzą cieplejsze kolory pomadek.

5. Zastanów się jak odważny powinien być kolor twojej szminki. Weź pod uwagę gdzie i w jakich okolicznościach masz zamiar jej używać (praca? imprezy?).

6. Wybierając kolor szminki weź pod uwagę także kolorystykę twojej garderoby. Ważne by wszystko do siebie pasowało, a ewentualne kontrasty nie wywoływały negatywnego wrażenia, a wręcz przeciwnie – ładnie podkreślały całość stylizacji.

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

0 komentarze: