Ogórek na cienie pod oczami?

Wykorzystanie ogórka w pielęgnacji wydaje się być jednym z najbardziej stereotypowych i mało oryginalnych pomysłów. Warto się jednak zastanowić, czy jest to metoda skuteczna, a jeśli tak, to dlaczego?

Źródło: KLIK

Przyczyny powstawania cieni i opuchlizny pod oczami
Istnieją różne powody, dla których pod naszymi oczami pojawiają się cienie, czy opuchlizna. Najpopularniejszym jest oczywiście niedobór snu, innymi - odwodnienie organizmu, oraz procesy starzenia.
Zatrzymanie wody w organizmie, spowodowane niewłaściwą dietą (ale też problemami z nerkami), skutkuje spuchniętymi oczami - jeśli często pojawia się u nas ten objaw, warto zmniejszyć spożycie soli i wykonać podstawowe badania. Równocześnie należy pamiętać, że wraz z  procesami starzenia, skóra wokół oczu staje się naturalnie cieńsza i słabsza, a tym samym bardziej podatna na zmarszczki, czy cienie.

Właściwości ogórka

Ogórek w 95% składa się z wody, jest więc produktem mocno nawilżającym, również z kosmetycznego punktu widzenia ;) Zawiera on antyoksydanty, bardzo popularne w wielu kremach do twarzy i pod oczy. Z uwagi na zawarte składniki odżywcze, ogórki rozjaśniają skórę oraz nadają jej blasku. W przypadku wszelkich podrażnień, opuchlizny i cieni, okład z plasterków ogórka wydaje się więc świetnym rozwiązaniem - zwłaszcza jeśli uprzednio go schłodzimy (przykładanie zimnych przedmiotów pod oczy świetnie obkurcza wszelką opuchliznę).

Pielęgnacyjne właściwości maseczki z ogórka nie są więc mitem - taka kuracja faktycznie daje widoczny efekty. Jest to świetna i tania metoda, z której pomocą możemy zniwelować zmęczenie i zredukować zaczerwienienia. Warto jednak pamiętać, że jeśli oczekujemy długotrwałych zmian w obrębie skóry pod oczami powinnyśmy zastanowić się nad zmianą stylu życia, czy diety. Istotne może się okazać wygospodarowanie kilka dodatkowych godzin na sen, zmniejszenie spożycia soli i wypijanie kilku szklanek wody więcej - efekty takich zmian mogą nas zaskoczyć ;)

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

2 komentarze:

  1. Maseczka z ogórka jest super, bo prawie zawsze jest w domu pod ręką, kiedy akurat nie mamy żadnej sklepowej maseczki.

    OdpowiedzUsuń