Oliwa z oliwek - prawdziwy przyjaciel skóry i włosów

Oliwa z oliwek jest chyba najpopularniejszym olejem, który możemy używać zarówno w kuchni, jak i w pielęgnacji. Jest ona bogata w witaminy (tj. A, B, D, E, K), jej stosowanie może być więc niezwykle korzystne zarówno w przypadku włosów, jak i skóry.

Źródło: KLIK

Oliwą z oliwek możemy z powodzeniem zastąpić balsam do ciała. Regularnie używana w tej formie, sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka i odżywiona. Dzięki bogactwie witamin i przeciwutleniaczy, oliwa z oliwek może być także z dobrym skutkiem używana jako naturalny nawilżacz skóry twarzy. Wykorzystać ją możemy również mieszając z odżywką do włosów (lub innymi olejami) i nakładając na kilka minut przed myciem głowy. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku włosów suchych i zniszczonych - poprawi ich kondycję odpowiednio wspomagając nawilżenie i nawodnienie.


Oliwę z oliwek możemy też użyć do wykonania naturalnej, odżywczej mgiełki do ciała - wystarczy wymieszać ją z wodą (w proporcjach 5 łyżek stołowych oliwy na 1 litr wody) i przelać do butelki z atomizerem. Do tak wykonanej mikstury możemy oczywiście dodać kilka kropel olejku o ulubionym zapachu (ja polecam organiczny olejek z pomarańczy lub naturalny olejek grapefruitowy biały - oba dostępne na stronie Zrób Sobie Krem). Mgiełkę należy oczywiście wstrząsnąć przed każdym użyciem, a po aplikacji delikatnie wmasować produkt w skórę, która z pewnością odwdzięczy się nam dobrą kondycją ;)

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

1 komentarz: