Nivea - kilka ciekawostek :)


1. Pierwotnie opakowanie kremu Nivea nie było niebieskie. Oryginalna puszeczka z 1911 roku była żółta i ozdobiona secesyjnymi wzorami. Dopiero w 1925 zmieniono jej wygląd i ustalono niebieską kolorystykę, utrzymującą się do dnia dzisiejszego.


2. Nazwa Nivea ma łacińskie korzenie ;) Pochodzi od słowa "nivis", oznaczającego śnieg i budzącego skojarzenia z białym kolorem kremu.

3. W 1914 roku, zaledwie po 3 latach od opracowania formuły kremu, Nivea została wprowadzona na rynek w 50 krajach. Obecnie słynny krem możemy dostać w około 200 państwach, czyli praktycznie na całym świecie.

Na niebiesko zaznaczono obszary, w których możemy kupić krem Nivea ;)

4. w 1920 roku powstała pierwsza animacja reklamująca produkty Nivea, wyświetlana w niemieckich kinach, przedstawiająca historię pewnej pani... ;)


5. Logo Nivea jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, zaraz obok Coca Coli i Google.

6. W samym Hamburgu codziennie produkowane jest 500 tysięcy opakowań kremu. W prostym rozrachunku, daje nam to około 100 milionów opakowań rocznie, a tym samym 10 tysięcy ton produktu.

7. Przez ponad 100 lat główny zarys receptury kremu Nivea praktycznie nie zmienił się. Zmianom nie uległ również jego zapach (swoją drogą, czy jest ktoś, kto nie byłby w stanie bezproblemowo rozpoznać tego ostatniego?).


8. Polska stona Nivea, w momencie pisania tego posta, ma 15 503 761 15 503 852 polubień na facebooku (dla małego eksperymentu otwórzcie fan page, spiszcie liczbę, a po 10 minutach odświeżcie stronę - gwarantuję małe zaskoczenie tempem przyrostu fanów).A Wy lubicie produkty Nivea? ;)

Źródło: http://www.en.nivea-me.com/

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

15 komentarze: