Na pomoc spierzchniętym ustom - pomadka z Sylveco :)


Od jakiegoś czasu poszukiwałam dobrego peelingu do ust. Przyznaję, jestem leniem, stąd też zastanawiałam się nad trzema produktami - scrubem z Lush, peelingiem z Marizy oraz peelingującą pomadką z Sylveco. Ostatecznie wybór padł na ten trzeci produkt, który dziś chciałabym Wam zaprezentować :)


Odżywczą pomadkę z peelingiem z Sylveco otrzymujemy w ładnym kartoniku z roślinnym motywem. Sama tuba jest plastikowa i sprawia wrażenie dość trwałej, choć przyznajmy - nie najpiękniejszej ;)


Pomadka z Sylveco ma świetny, naturalny skład. Olej sojowy, wosk pszczeli, olejek z wiesiołka i betulina wręcz gwarantują dobre nawilżenie ust. Za peelingującą stronę pomadki odpowiada cukier trzcinowy, zatopiony sprytnie w jej środku. Moc tego peelingu jest według mnie idealna - wszystkie suche skórki są usunięte, niemniej skóra nie zostaje w żaden sposób uszkodzona. Peeling można wykonać szybko, sprawnie i higienicznie nawet na ulicy - pod tym względem zdecydowanie ten produkt przebija wszystkie słoiczkowe specyfiki. Na ustach pozostawia niewielki film, jednak nie jest to tłusta, nieprzyjemna i ciężka powłoka - bez obaw ;)

Tak niepozornie prezentowała się ta pomadka zaraz po zakupie...

Jeśli miałabym jednak znaleźć jakieś wady tego produktu, to zwróciłabym uwagę na dostępność oraz zapach/smak. Pomadkę możemy dorwać jedynie w nielicznych aptekach, sklepach zielarskich itp. (warto sprawdzić ich lokalizację na stronie producenta). Co do wrażeń smakowo-zapachowych, mi nie do końca odpowiada nieco marcepanowy (?) aromat, jednak nie stanowi on zbyt wielkiej niedogodności w stosowaniu.

...a tak po kilku użyciach - widać tu już dobrze cukier ;)

Biorąc pod uwagę cenę (ok. 8-10 zł, ja zapłaciłam 8,49 zł) i działanie, zdecydowanie polecam zwrócić na ten produkt uwagę :)

Używacie peelingów do ust? Macie jakieś sprawdzone, gotowe produkty do tego przeznaczone, czy może jednak same wykonujecie ten specyfik? :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

16 komentarze: