Wiosna na paznokciach :)


Od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę, więc dziś zapraszam na małą prezentację lakieru, który bardzo kojarzy mi się z tą porą roku - One Colour Exclusive nr 81 od Allepaznokcie.


Kolor tego lakieru to piękny, mocno rozbielony koral. Przypomina mi nieco jednego z essiaków, a dokładniej Virgin Orchid; w przeciwieństwie do niego, 81 nie zawiera jednak żadnych drobinek. Wykończenie jest kremowe, o dość ładnym połysku.


Pełne krycie w przypadku tego lakieru możemy łatwo uzyskać dwiema cienkimi warstwami. Lakier zasycha bardzo szybko, a przy tym trzyma się na dłoniach kilka dobrych dni. Nie odpryskuje, jedynie ściera się na końcach z biegiem czasu. Co jednak istotne (ale i dla mnie dość dziwne), zupełnie nie współgra z Seche Vite - pokryty tym wysuszaczem potrafi na drugi dzień zejść całymi płatami, stąd też 81 najczęściej ląduje na moich paznokciach solo.


Pod względem jakości lakier ten dorównuje dużo droższym produktom. Przyznaję przy tym, że odkąd go mam, zupełnie nie używam chociażby Essie Tart Deco, który wydaje się mi w porównaniu do 81 strasznie kredowy i smużący...  Lakier Allepaznokcie ma całkiem szeroki i wygodny pędzelek, który nie sprawia większych problemów przy aplikacji, chociaż wolałabym, by był on lekko zaokrąglony po bokach.

81 w środku :)

Lakiery z serii One Colour Exclusive mają 15 ml, a kosztują 9,90 zł, co jest świetną ceną, zważywszy na jakość produktu. Uważam, że mają one tylko jedną wadę - dostępność. Opisywany przeze mnie kolor możecie kupić tutaj ;)


Podsumowując, jest to kolejny kolor z serii One Colour Exclusive, który bardzo przypadł mi do gustu (o poprzednim możecie przeczytać w tym poście), i który zdecydowanie polecam :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

23 komentarze: