Prezent na Dzień Dziecka - co kupić? :)

22:17 , 17 Comments

Dzień Matki jeszcze się nie skończył, a już na horyzoncie pojawiła się kolejna okazja do wręczania prezentów - Dzień Dziecka :) Jeśli szukacie pomysłów na prezent dla kilkulatka, to zapraszam do lektury :)


Zacznijmy od tego, że sama mam na podorędziu 3-latka, nie własnego, acz ważnego, bo będącego moim chrześniakiem. Stąd też dziś skupię się na maluchach w wieku 3-5 lat, prezentami dla starszych dzieci na razie nie muszę się bowiem martwić ;)


1. Na pierwszy ogień, coś co i dzieci i dorośli lubią najbardziej, czyli gry. Sama jestem fanką wszelkich planszówek, mam nadzieję, że miłością do nich będzie pałał też mój mały chłopiec ;) Na dobry początek przygód z grami, warto zerknąć na serie "Bawię się w" z Zielonej Sowy. Seria ta zawiera zestawy edukacyjne, skierowane do dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Ceny, w zależności od zestawu, wahają się w granicach 26-30 zł.


2. Kolejną propozycją, a raczej całą grupą propozycji są książki. Wiadomo, że dzieci warto do lektury przekonywać jeszcze na długo przed zdobyciem przez nie umiejętności czytania... W tym roku mój chrześniak dostanie książkę interaktywną, pozwalającą dziecku na samodzielne decydowanie o dalszym rozwoju akcji ;) Wybór padł na "Tappi. O tym, jak na Szepczący Las padł czar" autorstwa Marcina Mortki (ok. 20 zł).


Innym, fajnym prezentem książkowym może być również kreatywna książeczka CreARTivity Londji, w której dziecko dorysowuje brakujące elementy (30 zł).


3. Maluchy, które znam, uwielbiają zabawę wszelkim sprzętem elektronicznym. Trzylatek rwący się do smartfona mamy? Raczej nie jest to rzadko spotykane zjawisko ;) Stąd też kolejne propozycje, w tym jedna mająca swoje praktyczne strony... Dziecku, które chce być jak jego rodzice, sprezentować możemy drewniany telefon z tablicą po której można pisać kredą (ok. 70 zł)...


... albo też prawdziwy telefon, na który wgrywamy konkretne numery (np. mamy, taty, babci). Dziecko jest w stanie zadzwonić jedynie do wcześniej zdefiniowanych kontaktów, więc nie ma obaw o horrendalne rachunki, czy też rozmowy z mało pożądanymi przez nas rozmówcami. Gadżet fajny, zwłaszcza w przypadku, gdy nasz maluch dużo czasu spędza na podwórku, czy w przedszkolu ;) Cena telefonu aQooQoo oscyluje w granicach 200 zł.


4. Z droższych prezentów na myśl przychodzą mi jeszcze boxy, których idea jest świetnie znana w kosmetycznym świecie ;) Specjalnie dla maluchów stworzone zostało PudłoNieNudno, które możemy zasubskrybować, lub też zamówić pojedynczy egzemplarz z wybranym tematem przewodnim. Ceny boxów zaczynają się już od około 50 zł za sztukę, prenumerata może obejmować 3, 6 lub 12 miesięcy.


5. I wreszcie klasyka, która też w najbliższym czasie trafi do mojego młodzieńca ;) Rowerek biegowy, idealny dla dziecka, które wcześniej nie miało kontaktu z normalnymi rowerami ;) (ceny zaczynają się w granicach 100 zł).


I to by było chyba na tyle, jeśli mowa o moich pomysłach na prezent dla 3-letniego młodzieńca ;) Dajcie znać, co Wy szykujecie swoim dzieciom/siostrzeńcom/chrześniakom etc. w ten szczególny dla nich dzień :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

17 komentarze: