Peeling idealny? O paście z Ziaji słów kilka ;)

12:01 , , 18 Comments


Do dzisiejszego postu zbierałam się od dłuższego czasu, nie bardzo wiedząc, co napisać o produkcie, na punkcie którego jeszcze niedawno szalała cała blogosfera. Niemniej, w końcu jest - zapraszam na króciutką recenzję pasty Ziaja Liście Manuka.


Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka, Pasta do głębokiego oczyszczania przeciw zaskórnikom jest produktem łatwo dostępnym i tanim (kosztuje ok. 5-8 zł za 75ml). Jej producent obiecuje nam działanie antybakteryjne i normalizujące, ale też odblokowanie porów, czy zapobieganie zaskórnikom i niedoskonałościom skóry.


Zaraz po wprowadzeniu serii Liście Manuka do sklepów, nastał wręcz szał na ów produkt. Przyznaję, że się mu opierałam długo, jednak wreszcie się poddałam po 10, czy 15 recenzji pełnej słów uwielbienia ;) I co się okazało? Że to po prostu dość mocny peeling mechaniczny, który jednak cudownym produktem nie jest.


Pasta Ziaji faktycznie dość dobrze odświeża i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów (jak zresztą każdy peeling), jednak nie wykazuje działania, które jest w jej przypadku chyba największym wabikiem - nie zapobiega zaskórnikom, ani też nie redukuje tych już istniejących. Po prostu, mimo regularnego stosowania nie odnotowałam żadnych, nawet niewielkich zmian w tym zakresie. Odkryłam jednak, że stosowana zbyt często może podrażnić skórę, czy też doprowadzić do jej przesuszenia... Po pierwszych kilku użyciach pasta ta dawała u mnie efekt "wow", później niestety było coraz gorzej, efekty z każdą kolejną aplikacją stawały się coraz mniej zauważalne. Jej plusami są oczywiście cena, wygodne opakowanie i całkiem miły dla mojego nosa zapach, jednak "szału nie ma".


Jeśli lubicie mocne peelingi, oczywiście warto ten przetestować (zwłaszcza, że zbyt dużym wydatkiem on nie jest), jednak moim zdaniem pochwały na jego temat są zwyczajnie przesadzone, a ja osobiście raczej na pewno do niego nie wrócę.


Dajcie znać, czy używałyście pasty Liście Manuka i co o niej myślicie :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

18 komentarze: