Tani i dobry - Wibo Fixing Powder

15:45 , , 19 Comments

Przy okazji ostatniej promocji -49% w Rossmannie skusiłam się na kilka rzeczy, wśród których znalazł się bohater dzisiejszego postu - Wibo Fixing Powder. Od razu przystąpiłam do testów, zachęcona wyjątkowo dobrą oceną na Wizażu... I co? I chyba jest miłość :)


Wibo Fixing Powder to sypki puder utrwalający i matujący. Jego opakowanie jest dość proste (wizualnie - na plus!), otworki w sitku mogłyby być jednak odrobinę mniejsze, bo jednorazowo wysypuje się zdecydowanie zbyt dużo produktu... Opakowanie zawiera 6 g pudru, kosztuje w cenie regularnej 12,99 zł.


Puder z Wibo jest półtransparentny, lekko beżowy w kolorze. Nie jest to typowy fixer, który stosujemy jak choćby słynny produkt z Artdeco (KLIK!), niemniej trzeba mu przyznać, że dość dobrze utrwala zarówno podkład, jak i korektor. Na mojej skórze utrzymuje się ok. 4-5 godzin w stanie niemal idealnym, później wymaga jednak już lekkich poprawek w okolicy płatków nosa i na czole, czyli ogólnie w obrębie strefy T.

Dość gruba warstwa dla ukazania koloru... Przy dobrym roztarciu - jest po prostu transparentny :)

Wibo Fixing Powder dość dobrze matuje cerę, choć nie jest to najmocniejszy, płaski mat, a raczej delikatna satyna. Dla ładnego efektu wystarczy naprawdę niewielka ilość produktu; używany z rozsądkiem nie przeciąża skóry ani jej nie bieli. Jest bardzo dobrze zmielony, ładnie stapia się z podkładem, raczej nie wpływając przy tym na jego kolor. Wadą tego pudru jest jednak pylenie - podczas aplikacji, zwłaszcza jeśli mamy na sobie ciemnie ubranie, warto uważać ;)


Podsumowując - zdecydowanie polecam. Cenę, dostępność i oczywiście efekt, jaki daje na twarzy, oceniam bardzo pozytywnie. Jeśli jeszcze tego produktu nie znacie - warto nadrobić zaległości ;)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

19 komentarze: