Złote cienie do powiek - moi faworyci :)

23:13 , , , 16 Comments

Prowadząc ostatnio zajęcia plastyczne z maluchami (tak oto spędzam najczęściej soboty :P), spytałam jakie kolory kojarzą im się z jesienią. Oczywiście padły: brązowy, czerwony, żółty i pomarańczowy. Później, w trakcie pracy, jedna z dziewczynek spytała, czy złoty kolor też może być. Jak najbardziej! Złoto zdecydowanie jest jesienną barwą, zwłaszcza jeśli mowa o... cieniach do powiek ;) Dziś chciałabym Wam pokazać trzy ulubione złotka, które różnią się od siebie barwą, ale niewątpliwie mają wspólną cechę - są świetne w makijażu, zarówno dziennym, jak i wieczorowym.


KIKO Water Eyeshadow 208 Light Gold - to bardzo jasna odsłona złota, kojarzy mi się w sumie z białym złotem, z którego w miarę upływu czasu zaczyna schodzić warstwa rodu... Nałożony na sucho daje dość delikatny efekt, na mokro - jest obłędny. Nie lubię go zbytnio na całej powiece, za to potrafi stanowić idealny akcent kolorystyczny, rozjaśniający czy to kącik, czy to środek powieki ruchomej.


KIKO Infinity Eyeshadow 256 Metallic Gold - to prawdziwe, żółte złoto. W sumie chyba nie widziałam nigdy bardziej realistycznie oddanej wersji tego koloru... Pięknie metalicznie błyszczy, doskonale wygląda przy ciepłej karnacji. Jakościowo jest bardzo fajny - nie pyli, łatwo się go zarówno buduje, jak i blenduje, niemniej problematyczna może być obecnie kwestia jego dostępności.


MAC Amber Lights - ma kolor balansujący pomiędzy złotem a miedzią. Jest piękny, ładnie podbija kolor tęczówki, posiada nieco pomarańczowe tony, niemniej nie wygląda źle nawet przy bladej cerze. W konsystencji jest bardzo miękki, kremowy wręcz. Pigmentacją zabija; w sumie to chyba jeden z najlepszych cieni MAC.


Na swatchach cała trójka prezentuje się następująco :)

Od lewej: MAC Amber Lights, KIKO 256 Metallic Gold, KIKO 208 Light Gold

Od lewej: KIKO 208 Light Gold, KIKO 256 Metallic Gold, MAC Amber Lights  
Lubicie złoto w makijażu? Macie jakieś swoje ulubione złote cienie? :)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

16 komentarze: