Cytryna. Kilka pomysłów na zastosowanie w pielęgnacji

W dzisiejszym poście podrzucę Wam kilka pomysłów na to, jak wykorzystać cytrynę w trakcie domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób spożytkować ten kwaśny owoc - zapraszam do lektury ;)


1. Walka z zaskórnikami.

Cytryna idealnie sprawdza się w walce z zaskórnikami. Możemy z niej łatwo zrobić tonik (około 2 łyżki soku na 100 ml wody mineralnej), którym po prostu przecieramy miejsca, w których pojawiły się te nieestetyczne czarne kropki. Ciekawym sposobem może też być przecieranie nosa, czy innych problematycznych obszarów cytryną przeciętą na pół, z odrobiną miodu, umieszczonego na jej powierzchni ;)

2. Zdrowe i błyszczące włosy.

Cytryna wspaniale sprawdza się w pielęgnacji włosów. Możemy ją stosować jako wcierkę do skalpu (dobrze działa na łupież oraz reguluje wydzielanie sebum), ja jednak najbardziej lubię ją w roli naturalnego nabłyszczacza - sok z cytryny dodajemy po prostu do ostatniego płukania włosów. Cytryna ładnie zamyka łuski włosów, a dodatkowo dobrze usuwa z nich resztki szamponu.

Żródło - KLIK

3. Wybielanie pożółkłych paznokci.

Cytryna doskonale nadaje się także do usuwania przebarwień z paznokci, które mogą mieć swoje źródło w używanych lakierach, czy też w paleniu papierosów.Jak ją stosować? Po prostu - kroimy ją i wbijamy paznokcie w miąższ, lub też moczymy w wyciśniętym soku. W obu przypadkach taki zabieg powinien trwać około 5 minut.


A Wy używacie cytryny w codziennej pielęgnacji? Może macie jakieś swoje pomysły na zabiegi z jej wykorzystaniem? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzu :)

Unknown

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

0 komentarze: