Parfekcyjny makijaż... okiem czytelnika ;)


W zasadzie w każdej dziedzinie życia, ważne jest systematyczne poszerzanie swojej wiedzy - tak też jest w przypadku wykonywania makijażu ;) Kiedyś już pisałam o jednej z dostępnych na polskim rynku wydawniczym pozycji (recenzja tutaj), podkreślając, że zwyczajnie nie warto zawracać sobie nią głowy. Dziś pora na inną lekturę - niemalże już kultowy poradnik autorstwa (niemniej kultowej ;)) Bobbi Brown.


"Perfekcyjny makijaż" został podzielony na dwie główne części - "podstawy" oraz "mistrzowski poziom". W części pierwszej omówione zostały podstawowe przybory oraz pielęgnacja skóry. Przybliżone zostały również podstawowe informacje dotyczące makijażu twarzy, ust i oczu. Znajdziemy w tej części także "10 kroków do doskonałego makijażu" i 6 tzw. makijaży specjalnych.


Informacje podane są tu dość zwięźle, jednak w sposób naprawdę przystępny i zadawalający. Umieszczone są liczne wskazówki, znajdziemy też takie bonusy jak pielęgnacyjny słowniczek omawiający terminy typu humekanty, inhybitory tyrozyny, wreszcie - instrukcje "krok po kroku" dotyczące tego, jak np. nałożyć róż w kremie. Wszystko to okraszone pięknymi zdjęciami i czytelnym układem tekstu.


Druga część, poświęcona profesjonalistom, dotyczy zarówno biznesowych porad, komponowania profesjonalnego zestawu narzędzi, jak i specyficznych rodzai makijażu (przeznaczonych na wybieg, do magazynów, czy na potrzeby telewizji). Całość wieńczy bardzo ciekawy rozdział pt. "Legendy i niezapomniane chwile makijażu" oraz zestaw ciekawych źródeł - stron internetowych i książek.


Moim zdaniem "Perfekcyjny makijaż" jest pozycją naprawdę wartą uwagi. Mimo że (mniej lub bardziej) maluję się od jakiś 10 lat, to wciąż w tej książce potrafiłam odnaleźć interesujące mnie informacje, czy wskazówki.


Oczywistym jest, że nie można w książce zawrzeć wszystkiego tego, co znaleźć możemy na blogach (autorka w wielu kwestiach skupia się na naprawdę niezbędnych informacjach), jednak myślę, że "Perfekcyjny makijaż" stanowi naprawdę porządne podsumowanie, będące genialną bazą dla dalszych poszukiwań.


Znacie tę książkę? A może macie jakieś inne, ciekawe i warte uwagi lektury dotyczące makijażu? :)


Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

27 komentarze: