Inglot i MAC - jeden kolor, dwie ceny, czyli o udanym zamienniku Expensive Pink

12:01 , , , 26 Comments


Expensive Pink jest chyba jednym z najlepiej ocenianych cieni MAC, przynajmniej sądząc po opiniach na MakeUp Alley. Niestety, jak każdy MACzek - jest drogi, stąd też dziś chciałabym Wam pokazać świetny zamiennik tego koloru z Inglota :)


Zacznijmy od kilku słów o samym Expensive Pink. Wbrew nazwie, nie ma on zbyt wiele wspólnego z różem - jest to raczej koral z domieszką różu i złotymi refleksami. Expensive Pink pięknie opalizuje, idealnie nadaje się do podkreślenia niebieskiej lub zielonej tęczówki, niemniej sprawdzi się raczej u osób z ciepłym typem urody, u tych z chłodnym mógłby nieciekawie się prezentować.

Kwadracik to oczywiście kwadracik, kółeczko jest MACzkiem ;)

Inglot 407 jest niemalże idealnym odpowiednikiem Expensive Pink. Posiada takie samo wykończenie, jest prawie niezauważalnie jaśniejszy, mam też wrażenie, że posiada w sobie trochę więcej pomarańczowych tonów. Opalizuje w podobny sposób, jakościowo także nie odbiega od MAC. O ile na swatchach udało mi się uchwycić delikatną różnicę między nimi, o tyle po nałożeniu na powieki, oba cienie wyglądają identycznie i po prostu nie da się ich odróżnić bez bacznej i wnikliwej obserwacji ;)


Inglot 407, MAC Expensive Pink

Zresztą spójrzcie na zdjęcia (oba cienie nałożyłam na bazę, która maksymalnie podkreśliła różnice w odcieniu).

Inglot 407, MAC Expensive Pink.

Różnica widoczna jest chyba jedynie w zacienionych fragmentach - MAC wpada tam bardziej w róż, Inglotowi z kolei bliżej do miedzi.A tak oba kolory wyglądają bez bazy, lekko roztarte.

I znów - Inglot po lewej, MAC po prawej.

Czy warto inwestować w MACzka? Tak, ale tylko pod warunkiem, że z uporem maniaka - jak ja - kompletujecie sobie MACową paletę ;) W przeciwnym razie, lepiej chyba skłonić się ku Inglotowi - różnica w cenie jest jednak spora (ok. 40 zł), a same cienie zbyt do siebie podobne, by warto było skłaniać się ku temu droższemu.

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

26 komentarze: