Kosmetyki z Primarku? Podejście pierwsze ;)

22:12 , , 18 Comments


Ilekroć jestem w Holandii, odwiedzam Primark w Hadze lub Eindhoven. O łupach odzieżowych pisałam już kilkakrotnie (m.in. TU), dziś pora na mój pierwszy primarkowy kosmetyk - matową pomadkę.


P.S. Love Matte Long Lasting Lipstick to wydatek rzędu 2 euro, czyli nieco ponad 8 zł. Mój egzemplarz jest w kolorze o nazwie Whisper. Opakowanie jest całkiem przyjemne dla oka, zamyka się na "klik", niemniej i tak lubi od czasu do czasu samo się otworzyć.


Omawiając właściwości tej szminki, zacznijmy od tego, że widoczny w sklepie kolor był totalnie przekłamany. Miałam wrażenie, że kupuję matową wersję Airy Fairy, a tymczasem dostałam pomadkę... a'la trup. Topielec, jeśli miałabym uściślić. Kolor pozostawię bez komentarza, bo sama sobie krzywdę zrobiłam oceniając go jedynie w świetle sztucznym i pomijając poszukiwania swatchy w internecie. Mój błąd.


Jeśli chodzi o właściwości pomadki, to muszę przyznać, że nie wysusza zbytnio ust, wręcz można powiedzieć (biorąc pod uwagę jej wykończenie), że wcale tego nie robi. Niestety, równocześnie ma inną typową dla matowych pomadek cechę - podkreśla wszystkie suche skórki, co do jednej. Jest mocno wyczuwalna ustach, ciężka, daje uczucie pewnego dyskomfortu. Posiada całkiem duże, srebrne drobinki (kolejna niespodzianka, której nie zauważyłam podczas zakupów), które z lekka mnie irytują i wcale nie dodają jej uroku. Na plus zaliczyć mogę jej zapach - jest słodkawy, przypomina mi budyń czekoladowy ;) Zdecydowaną zaletą jest też trwałość - naprawdę dobra, zwłaszcza biorąc pod uwagę niezbyt wygórowaną cenę.


Jak łatwo się domyślić, pomadka średnio przypadła mi do gustu. Przez upiorny efekt topielicy, jaki u mnie daje, do tej pory użyłam jej może cztery, maksymalnie pięć razy, z czego raz w celu przetestowania trwałości oraz zrobienia zdjęć ;) Nie polecam, nie odradzam - jest tania, a może przy odrobinie szczęścia da się w ramach tej serii utrafić jakiś przyjemniejszy kolor, lub też, u kogoś Whisper będzie dawała lepszy efekt.


PS W pracy miałam ostatnio małe szaleństwo, niemniej w weekend (czyli już jutro ;)) postaram się nadrobić wszystkie Wasze komentarze :) Trzymajcie się ciepło ;)

Anna Apolonia

Some say he’s half man half fish, others say he’s more of a seventy/thirty split. Either way he’s a fishy bastard.

18 komentarze: